Müşteri Hizmetleri : +90 286 213 20 06 Whatsapp Hattı : 0541 213 20 16

KONYA ŞEB-İ ARUS – KAPADOKYA TURU

15 - 16 Aralık 2018 | 1 Gece Konaklamalı

Sevgide güneş gibi ol, Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, Tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, Her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol *Mevlana Celaleddin Rumi’nin sevgilisi; Rabb’a kavuştuğu Düğün Gecesi olarak adlandırılan Şeb-i Arus her yılın aynı döneminde büyük bir çoşku ve geleneksel törenler ile kutlanır. ‘‘Ne olursan ol yine gel’’ diyen Mevlana’nın çağrısına kulak verin ve bu sene Şeb-i Arus’da huzur şehri Konya’yı ziyaret edin.

Fiyata Dahil Hizmetler

-Lüks Araçlarla Ulaşım -Araç içi Yiyecek ve İçecek Hizmeti -1 Gece 4* otelde Y.P konaklama -Seyahat Sağlık Sigortası -Sema Gösterisi Tören Davetiyeleri

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

-Tüm Kişisel Harcamalar -Profesyonel Rehberlik Hizmeti - Giriş Ücretleri -Otel Ekstraları


Program (2 gün)

  • 1

    1.GÜN : Bursa-Bozüyük-Eskişehir-Konya-Mevlana Müzesi -Koyunoğlu Müzesi -Şems-i Tebrizi Türbesi ve Camii -Alâeddin Tepesi ve Camii-Karatay Medresesi-İnce Minare Medresesi -Meram Bağları-Sema Töreni Gezimizin ilk günü 22:00 da Cumhuriyet Meydanı tarihi Topun Önü ,22:30 Lapseki Otogar 23:30 Biga Baştur Tesislerinden Hareket İle Yolculuğumuz Başlıyor. Bandırma – Bursa üzerinden Konya’ya hareket ediyoruz. Bozüyük Genç Ömür tesislerinde vereceğimiz mola ardından yolumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Kahvaltı için serbest zamanın ardından gezimize Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Kuzey batı yönünde müzemizin içinde yer alan derviş hücreleri, güney yönünde yer alan matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân ( Susmuslar ) kapısından sonra avlunun doğusunda ise Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluya Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Koyunoğlu Müzesi geziyoruz. Gezimiz ardından sema törenlerini izlemek için öğlen seansına katılıyoruz. Sonrasında Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesini ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından biraz dinlenmek adına Alâeddin Tepesinde kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Alâeddin Tepesinde bulunan Alâeddin Cami geziyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Yemekte Konya mutfağının lezzetlerini tadıyoruz. Yemeğimizin ardından Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celalettin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi 1955’den günümüzde Karatay Cini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan İnce Minare Medresesini gezdikten sonra Meram Bağlarına gidiyoruz. Günümüzü burada bitirerek otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  • 2

    2. GÜN : Ihlara, Derinkuyu Yer Altı Şehri, Yaprak Hisar,Selime Köyü,Narlı Göl,Dervent, Paşabağ,Belisırma Sabah otelde aldıgımız kahvaltı ardında Kapadokya gezimize başlıyoruz. Belirlenen saatte toplam uzunluğu 12 km olan Melendiz Çayı’nın yıllar içinde aşındırdığı Ihlara Vadisine varıyoruz. Bu vadide bulunan kiliselerden Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilisesi’ni gezdikten sonra Narlıkuyu Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında otobüsten dağıtılan içeceklerin keyfini çıkardıktan sonra ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı Derinkuyu Yer Altı Şehri diğer bir keşif durağımız. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek. Ardından güzel atlar diyarı Kapadokya’ya geliyoruz. Öğlen yemeği için verilen mola sonrası (ekstra) belirlenen saatte hareket ediliyor. Üçlü, birleşik ve tek peri bacaları ile meşhur olan Paşabağ’ı gezdikten sonra, Dervent Vadisi Bizi Bekliyor. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra Çanakkale’ye doğru yola koyuluyourz ve gece saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir