Müşteri Hizmetleri : +90 286 213 20 06 Whatsapp Hattı : 0541 213 20 16

BÜYÜK BALKAN TURU | 22 HAZİRAN & 31 AĞUSTOS & 21 EYLÜL

22 HAZİRAN & 31 AĞUSTOS & 21 EYLÜL | 5 GECE 6 GÜN

Yaz aylarının en popüler turu Balkanlar bu yaz Muhteşem fiyatı ile karşınızda, bu yaz Balkanları görmeyen kalmayacak.

Fiyata Dahil Hizmetler

| B2 Belgeli Lüks Turizm Araçları ile Ulaşım | Profesyonel Rehberlik Hizmeti | 5 Gece 3* 4* 5* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama | Seyahat Sağlık Sigortası | Araç içi İkramlar | Şehir Girişleri

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

| Tüm Kişisel Harcamalar | Vize Ücretleri | Yurt Dışı Çıkış Harcı | Müze ve Ören Yeri Girişleri


Program (6 gün)

 • 1

  Akşam saat 22.00'da Cumhuriyet Meydanı saat 23.30'da Eceabat İskelesinde ve saat 00.30'da Gelibolu Kipa önünden hareket ile Keşan üzerinden İpsala’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) ve Selanik üzerinden Üsküp’e doğru hareket ediyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’e varıyoruz. Varışımızın ardından turumuza Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Makedonya üzerinden Kosova’ya ulaşarak Kosova’nın en görsel ve tarihi harikalarından olan Prizren Şehrine ulaşıyoruz, varışımızın ardından Mimari silueti, 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibaını veren Prizren'de Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı görülecek yerler arasındadır. Kosova turumuzu tamamladıktan sonra ise Otelimize geçiyoruz. Konaklama: Prizren ( Kosova ) Mesafeler: Çanakkale – Üsküp ( 712 km ), Üsküp – Prizren ( 100 km ) Toplam Mesafe: 812 km Para Birimi: Üsküp ( Makedon Denarı , 1 Euro = ortalama 62.00 Makedon Denarı ) Kosova ( EURO )

 • 2

  Sabah Otelde alacağımız Kahvaltı’nın ardından Arnavutluk üzerinden 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, doğasıyla büyüleyici kasabalar olan Bar ve Petrovac üzerinden, son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekânlarından birisi hâline gelen Budva’ya varış. Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz, ardından Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezi'nin eşsiz manzarası ardından Kotor'a varıyor, burada eski şehir gezimizi yapıyoruz. Eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonrasında Dubrovnik'e hareket ediyoruz. Varışımız ardından eski şehir meydanı, kuleler, muhteşem surlar, Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları görülecek yerler arasında.Dubrovnik gezimizin Ardından Otelimize geçiyoruz. Konaklama: Trebinje Mesafeler: Prizren – Budva ( 273 km ) , Budva – Kotor ( 23 km ) , Kotor – Dubrovnik ( 91 km ), Dubrovnik – Trebinje ( 32 km ) Toplam Mesafe: 419 km Para Birimi: Karadağ ( EURO ) , Dubrovnik ( Kuna , 1 Euro = ortalama 7,5 Kuna )

 • 3

  Sabah kahvaltısının ardından Mostar'a doğru yolumuza devam ediyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Koska Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’da bir süre serbest zamanımız oluyor. Ardından Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Saraybosna şehir gezisi başlıyor. İlk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Savaş Tüneli. Daha sonra dünyaca ünlü merkezi Baş çarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, keşif duraklarımız.Gezimizin ardından Otelimize geçiyoruz. Konaklama: Saraybosna Mesafeler: Trebinje – Mostar ( 116 km ), Mostar – Saraybosna ( 130 km ) Toplam Mesafe: 246 km Para Birimi: Bosna Hersek ( Convertible Mark KM, 1 Euro = ortalama 1.95 KM )

 • 4

  Sabah kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’ta Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Stambol (İstanbul) Kapısı, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır.Gezimizin ardından Otelimize geçiyoruz. Konaklama: Belgrad Mesafeler: Saraybosna – Belgrad ( 292 km ) Toplam Mesafe: 292 km Para Birimi: Belgrad ( Sırp Dinarı, 1 Euro = ortalama 119 Sırp Dinarı )

 • 5

  Sabah kahvaltımızın ardından Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya ilk durağımız oluyor, Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu süre içerisinde pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Otelimize geçiyoruz. Konaklama: Sofya Mesafeler: Belgrad – Sofya ( 395 km ) Toplam Mesafe: 395 km Para Birimi: Sofya ( Bulgar Levası, 1 Euro = Ortalama 1.95 Bulgar Levası )

 • 6

  Sabah Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bizans,Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri ve antik tiyatroyu görme olanağımızın olacağı Plovdiv Şehrine gidiyoruz. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra gümrük ve pasaport işlemlerimiz ardıından Çanakkale’ye hareket ediyoruz ve gece saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz. Mesafeler: Sofya – Plovdiv ( 150 km ), Plovdiv – Çanakkale ( 484 km ) Toplam Mesafe: 634 km Para Birimi: Plovdiv ( Bulgar Levası, 1 Euro = 1.95 Bulgar Levası )

Bunlar da İlginizi Çekebilir