Müşteri Hizmetleri : +90 286 213 20 06 Whatsapp Hattı : 0541 213 20 16

ABANT GÖLÜ – GÖLCÜK GÖLÜ – YEDİGÖLLER TURU

5 NİSAN 2020 | Günübirlik

ABANT GÖLÜ – GÖLCÜK GÖLÜ – YEDİGÖLLER TURU

Fiyata Dahil Hizmetler

-Lüks, D2 Belgeli, Turizm Araçları ile Ulaşım -Profesyonel Rehberlik Hizmeti -Seyahat Sağlık Siğortası -Araç İçi Yiyecek ve İçecek İkramı - Yedigöller Minibus ücreti

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

-Tüm Kişisel Harcamalar -Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri - Öğle Yemekleri - Milli Park Girişleri


Program (2 gün)

  • 1

    1.GÜN :Çanakkale-Lapseki –Biga-Bandırma-Bolu Gezimizin ilk günü 23:00 da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun Önü,23:30 Lapseki Otogar 00:30 Biga Baştur Tesislerinden Hareket İle Yolculuğumuz Başlıyor.

  • 2

    2.GÜN : Abant Tabiat Parkı, Abant Gölü, Gölcük Gölü ( Cennet Göl), Yedigöller , Bolu Highway Avm,Çanakkale Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ile devam ediliyor. Bolu il sınırları içerisindeki aynı isimli tabiat parkının muhteşem doğası ile ziyaretçilerini büyüleyen heyelanların akarsuların yatağının önünü kapaması ile oluşmuş Abant Gölü'ne ulaşıyoruz .Göl etrafında yapacağımız gezi ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından bir sonraki durağımız olan , kartpostal tadında bir görüntüye sahip olan Gölcük Gölü(Cennet Göl) ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 35 dakikalık bir yolculuktan sonra Gölcük Gölü muhteşem atmosferi ile bizleri karşılıyor. Kartpostallarda Abant gölü olarak resmedilen yerin aslında Gölcül Gölü olduğunu görüyoruz ve bu masalsı manzaraya kendimizi bırakıyoruz. Yürüyüş ve alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Batı Karadeniz Bölgesi’nin en zengin bitki örtüsüne sahip olan, ayrıca tabii yaşam alanı olan Yedigöller bölgesine minibüslerle hareket ediyoruz. Burada yedi tane doğal, altı tane de yapay göl göreceğiz. Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazligöl, Küçükgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Dilek Çeşmeleri, Gülen Kayalar, Şelaleler.. Yurdumuzun en güzel karışık doğal ormanlarına sahip Yedigöller'e vardığımızda, önce 1380 m. yükseltideki Kapankaya Tepesi Manzara Seyir Yeri'ne çıkılarak gölleri ve vadideki eşsiz peyzaj güzelliklerini görüyoruz. Yol üzerinde bulunan 500 yıllık Anıt Çam'ı gördükten sonra, Yedigöller Milli Park Girişinde aracımızdan inerek kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Bu yürüyüş sırasında Pisagor Ağacı nı görüp Serbest yürüyüş sonrasında geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz. Bolu Highway Avm de vereceğimiz serbest zaman ardından Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz ve gece saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir