Müşteri Hizmetleri : +90 286 213 20 06 Whatsapp Hattı : 0541 213 20 16

KAPADOKYA – KONYA TURU

4 - 7 Haziran 2019 | 2 Gece 3 Gün

Büyüleyici bir doğanın ve muhteşem tarihin bütünleştiği yer… Ölümsüz peri prensesi Sime'nin aşkı uğruna güvercin olmayı seçtiği büyülü topraklara M.Ö. 5 Yüzyıl' da Persler; "Cins Atlar Ülkesi" anlamına gelen Katpatuka adını verdiler.

Fiyata Dahil Hizmetler

 Profesyonel Rehberlik Hizmeti  Araç içi İkram  Seyahat Sağlık Sigortası  2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama(Sabah kahvaltısı-Akşam Yemeği )  Lüks Araçlarla Ulaşım

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

• Öğle Yemekleri, Otel’de Alınan İçecekler • İlk gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı ve Molalar • Balon Turu • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri


Program (4 gün)

 • 1

  1. GÜN :Çanakkale - Bursa-Eskişehir-Polatlı Gezimizin ilk günü 20:00 da Cuma Pazarı Otoparkı,Sarıçay Yanı,Parion Otel Karşısında ,20:30 Lapseki Otogar 21:30 Biga Baştur Tesislerinden Hareket İle Yolculuğumuz Başlıyor.

 • 2

  2. GÜN : Ihlara, Derinkuyu Yer Altı Şehri, Yaprak Hisar,Selime Köyü,Narlı Göl,Dervent, Paşabağ,Belisırma Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ile devam ediliyor.Bozüyük Ömür Dinlenme Tesislerinde İhtiyac Molasından sonra Eskişehir Polatlı Üzerinden Aksaray a Varıyoruz.Aksaray Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde kahvaltı için son molamızı veriyoruz. Belirlenen saatte toplam uzunluğu 12 km olan Melendiz Çayı’nın yıllar içinde aşındırdığı Ihlara Vadisine varıyoruz. Bu vadide bulunan kiliselerden Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilisesi’ni gezdikten sonra Narlıkuyu Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında otobüsten dağıtılan içeceklerin keyfini çıkardıktan sonra ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı Derinkuyu Yer Altı Şehri diğer bir keşif durağımız. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek. Ardından güzel atlar diyarı Kapadokya’ya geliyoruz. Öğlen yemeği için verilen mola sonrası (ekstra) belirlenen saatte hareket ediliyor. Üçlü, birleşik ve tek peri bacaları ile meşhur olan Paşabağ’ı gezdikten sonra, Dervent Vadisi Bizi Bekliyor. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra otelimize geçiyoruz ve akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Kahvaltı: Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde ekstra olarak alınıyor.(Tesis menü fiyatları geçerlidir.) Öğle Yemeği: Tur Esnasında Rehber Tarafından Yönlendirilme Yapılıyor. Konaklama: Seçilen otelde sunuluyor. Akşam Yemeği:Tur ücretine dahil ve otel açık büfe ya da set menü olarak sunuluyor. Mola Tesisleri: Biga Baştur , Bozüyük Ömür Dinlenme Tesisleri Rota: Çanakkale – Bursa (276 km), Eskişehir (161 km), Aksaray (444 km), Aksaray – Ihlara (37 km), Ihlara – Derinkuyu (53 km), Derinkuyu – Avanos (50 km)

 • 3

  3. GÜN : Göreme,Uçhisar,Esentepe,Avanos,Hacı Bektaş, *** Gün doğumunu ihtişamıyla seyretmek için yapacağımız BALON TURU (ekstra) ‘na katılacak konuklarımızla erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. *** (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.) Sabah otelde alınan sabah kahvaltı sonrası Göreme Açıkhava Müzesi’ne hareket ediyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı ve Tokalı kiliselerini gezdikten sonra Kültür Bakanlığı’nın desteklediği yöresel halı tanıtımı yapılan halı atölyeleri hoş bir keşif oluyor. Daha sonrasında ise Uçhisar Kalesine geçiyor ve Uçhisar kalesi altındaki ipek yolu ,kaya oluşumları ve güvercin evlerini görüyoruz. Kapadokya bölgesinin en güzel panorama yerinde dinlenme ve resim çekmek için Esentepe de serbest zaman veriyoruz. Hititlerden bize miras kalan çanak yapımının yerin altına inşa edilmiş üretim yerinde izlenmek için Avanos a geçiyoruz. Öğle yemeği için verilen moladan sonra 45 dk lık yolculuğun ardından Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ne varıyoruz. Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, yemekhane, Meydan Evi, Mihman Evi, Hacı Bektaş Veli’nin Türbesi ve Balım Sultan Türbesi’ni gezdikten sonra otelimize hareket ve otelimizde akşam yemeği. Kahvaltı : Otelde açık büfe olarak sunuluyor. Öğle Yemeği: Tur Esnasında Rehber Tarafından Yönlendirilme Yapılıyor. Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil ve otel açık büfe ya da set menü olarak sunuluyor..

 • 4

  4.GÜN : Nevşehir-Konya-Eskişehir-Çanakkale Sabah Otelimizde aldığımız kahvaltı ardından Konya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat yolculuğun ardından Konya’ya varıyoruz. Gezimize Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Kuzey batı yönünde müzemizin içinde yer alan derviş hücreleri, güney yönünde yer alan matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân (Susmuslar) kapısından sonra avlunun doğusunda ise Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluya Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Koyunoğlu Müzesi geziyoruz. Sonrasında Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Öğle Yemeği molası veriyoruz.. Mola ardından biraz dinlenmek adına Alâeddin Tepesinde kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Alâeddin Tepesinde bulunan Alâeddin Cami geziyoruz. Gezimizin ardından Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi 1955’den günümüzde Karatay Cini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan ince minare medresesini gezdikten sonra Meram Bağlarına gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Çanakkale’ye yola çıkıyoruz. Bursa da vereceğimiz akşam yemeği sonrası gece saatlerinde Çanakkale de oluyoruz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir