Müşteri Hizmetleri : +90 286 213 20 06 Whatsapp Hattı : 0541 213 20 16

ROMANYA - TRANSİLVANYA -BULGARİSTAN TURU

05 - 9 HAZİRAN 2019 | 3 GECE 4 GÜN

BÜKREŞ- SINAIA-BRAN-BRASOV-KÖSTENCE- VARNA-BURGAS

Fiyata Dahil Hizmetler

- B2 Belgeli Lüks Turizm Araçları ile Ulaşım - Profesyonel Rehberlik Hizmeti - 3 Gece 4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama - Seyahat Sağlık Sigortası - Araç içi İkramlar

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

- Tüm Kişisel Harcamalar -Vize Ücretleri -Yurt Dışı Çıkış Harcı - Öğle ve Akşam Yemekleri


Program (5 gün)

 • 1

  1 GÜN :Çanakkale-Keşan-Edirne-Hamzabeyli Sınır Kapısı Akşam saat 17:00'da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun Önü, saat 18:30'da Eceabat İskelesinde ve saat 19:30'da Gelibolu İskelesi önünden hareket ile Keşan üzerinden Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Bulgaristan sınırından geçerek, Bükreş’e doğru yolculuğumuz devam ediyor. Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ve Hellespont Turizm ikramları eşliğinde devam ediyoruz.

 • 2

  2 GÜN :Bükreş Sabah erken saatlerde Bükreş’e varıyoruz. Kahvaltı için vereceğimiz serbest zamanın ardından Bükreş turumuza başlıyoruz. BÜKREŞ, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Doğu’nun Paris’i(Küçük Paris) Bükreş’i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan Halk Evi; (dünyadaki 2. büyük binadır ve bittiğinde 10 milyar dolara mal olmuştur), sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Gecelememiz Bükreş’teki otelimizde. ***Dileyen misafirlerimiz akşam, yemekli, müzikli Otantik Romen Gecesine Katılabilirler. Sabah Kahvaltısı: Rehber Yönlendirme Yapıyor Serbest Olarak Alınıyor. Öğle Yemeği: Bükreş ‘ de ekstra olarak alınıyor. Rehber Tavsiyesi: Horoz Çorbası , Makara Tatlısı Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Romen Gecesi. Rehber Tavsiyesi: Tokitura(Et yemeği) , Mititei(Sulu Köfte) , Krep Suzet Tatlısı. Konaklama: Crystal Palace Hotel – Bükreş ,4* Para Birimleri : Romanya – Lei ( Ortalama kur 1 Eur – 4,3 lei ) Rota: Eceabaat-Edirne-Bükreş(626km)

 • 3

  3 GÜN : Bükreş – Sinaia- Peleş Sarayı - Bran –Kont Drakula Şatosu- Braşov – Bükreş Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Transilvanya şatolar turumuza başlıyoruz. Muthiş doğal ve tarihi güzellikleri için de barındıran turumuza ilk olarak Sinaia'da Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Kalesi ve Şatosu ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III. Vlad’ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Sarayını ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerde alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Bükreş’e hareket ediyoruz. Gecelememiz Bükreş’teki otelimizde. Sabah Kahvaltısı: Otelde Tur Ücretine Dahil Olarak Alınıyor. Öğle Yemeği: Bran’da kasaba merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz Akşam Yemeği: Bükreş şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Konaklama: Crystal Palace Hotel – Bükreş ,4* Para Birimleri : Romanya – Lei ( Ortalama kur 1 Eur – 4,3 lei ) Rota: Bükreş – Sinaia (127 km ) , Sinaia – Bran (50 km) , Bran – Braşov (27 km ) , Braşov – Bükreş (171 km)

 • 4

  4. GÜN : Bükreş –Köstence-Mangalya-Varna Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası , Köstence’ye hareket ediyoruz. 2 saatlik yolculuk sonrası Köstence'ye varış, Dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Kostence şehir turuna çıkıyoruz. Mahmudiye Camii , Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ion Jalea Müzesi, Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve Surları görüyoruz. Turumuz sonrası kısa süreli serbest zaman ardından sahil yolunu takip ederek Dobruca bölgesinin en eski camisi olan sahil şehri Mangalya’da bulunan Mangalya camisi, 1525'de Esmahan Sultan'ın yaptırdığı cami ziyaretimiz sonrası Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında kalacağımız otellimize geçiyoruz. *** Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler.(30EUR) Sabah Kahvaltısı: Otelde Tur Ücretine Dahil Olarak Alınıyor. Öğle Yemeği: Köstence serbest olarak alınıyor. Akşam Yemeği: Rehber yönlendirme yapıyor,ekstra olarak alınıyor. Konaklama: Aqua Hotel 4* v.b –Varna Para Birimleri : Bulgaristan – Leva

 • 5

  5 GÜN : Varna- Nessebar –Burgas -Çanakkale Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Varna’dan ayrılıyoruz ve Nessebar’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz ardından Kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen, tarihi ve şirin sahil kasabası Nessebar'a varıyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve Ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunmaktadır. Kent 13.yy ve 14.yy eserleri ile ünlüdür. Kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nessebar da gezimiz sonrası serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından Burgas’a doğru yola çıkıyoruz. 3000 yıl öncesine yani Bronz Çağına kadar giden tarihinde Bizans ve Osmanlı hakimiyetinde kalan Burgas, bir liman şehri olmanın verdiği avantajla tarih boyunca ekonominin merkezi olmuştur. Bu unvanı şimdilerde de ,Bulgaristan’ın en büyük limanına sahip olmasıyla devam etmektedir. Kumsalı, sakin sokakları, kafeleri ve büyüleyici tarih dokusuyla Burgaz şehri hem mimari hem de doğal güzelliği ile Bulgaristan’ın en keyifli şehirleri arasında bulunmakta. Kiliseler, katedraller , Sea Garden Deniz Parkı, St Anastasia Island,Şehir galerisi,Opera house gezip göreceğimiz yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Hamzabeyli Hudut kapısına ulaşıyoruz. Free shop’ta alış veriş için kısa bir mola veriyoruz. Burada, gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz ve Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz ,yol üzerinde gerekli molaları verdikten sonra misafirlerimizi alındıkları buluşma noktalarına bırakıp turumuzu bitiriyoruz. Gece saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz. Sabah Kahvaltısı: Otelde Tur Ücretine Dahil Olarak Alınıyor. Öğle Yemeği: Burgas serbest olarak alınıyor. Akşam Yemeği: Rehber yönlendirme yapıyor,ekstra olarak alınıyor. Konaklama: Bu Gece Otel Konaklaması Bulunmamaktadır. Para Birimleri : Romanya – Lei ( Ortalama kur 1 Eur – 4,3 lei )

Bunlar da İlginizi Çekebilir