Müşteri Hizmetleri : +90 286 213 20 06 Whatsapp Hattı : 0541 213 20 16

ISPARTA GÜL HASATI ve SAGALASSOS ANTİK KENTİ & SALDA GÖLÜ TURU

4 - 5 Mayıs 2019 | 1 Gece Konaklamalı

ISPARTA GÜL HASATI ve SAGALASSOS ANTİK KENTİ & SALDA GÖLÜ TURU

Fiyata Dahil Hizmetler

• Lüks Turizm Araçları ile Ulaşım • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti, • 1 gece Yarım pansiyon Isparta, Eğirdir, Burdur 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe, • 1 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe, • Isparta Gül Bahçeleri Gezisi • Eğirdir Gölü Gezisi • Kovada Gölü Gezisi • Sagalassos Antik Kenti Gezisi • Salda Gölü Gezisi • Zorunlu Seyahat Sigortası, • Otopark ve otoban ücretleri

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

İlk gün sabah kahvaltısı, müze ve ören yeri girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.


Program (2 gün)

  • 1

    1.GÜN: Isparta - Gül Bahçeleri -Gül Hasadı -Gül Toplama - Gül Hasadı Etkinlikleri -Fabrika Gezisi -Geleneksel ve Modern Gülyağı Yapımı İzlenilmesi - Güllü Ürünler Alışverişi -Yöresel Lezzetler-Eğirdir -Kovada Gölü - Eğirdir Gece saat 00:30 da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun önünde toplanma 01:00 ‘da hareket ile Dünyanın en büyük gülyağı üreticisi Isparta’ya hareket ediyoruz. Sizde; Hasat zamanı uçsuz bucaksız gül bahçelerini görmek, gül kokusuyla ve görüntüsüyle büyülenmek ve sabahın erken saatlerinde, Gül toplayan kadınlara eşlik etmek, gözlerinizi kamaştıran gülleri, çuvallara doldurarak fabrikalara götürmek; Oradan nefis kokulu lokumlar, reçeller, kozmetik, temizlik ürünlerinin hammaddesi olan gülyağı ve gülsuyunun çıkısını izlemek isterseniz bize katılın.. Sabah saatlerinde Gülün serüvenini öğrenmek için çıkacağımız yolculuğumuz sabahın erken saatlerinde başlıyor.(saat 05:00’de Gülün kokusunu kaybetmeden toplanması gerekiyor). Her sabah şafakta başlayıp güneşin ışıkları yakıcı hale gelmeden, yani en geç saat 11.00’de tamamlanır.) Bizde Gül Bahçesinde yerimizi alıyoruz. Gül bahçelerinin sıralandığı vadilerden geçerken mis gibi gül kokuları ile güne merhaba derken Güneykent Kasabasına varıyoruz. Gül hasatı çiçekleri ve mis gibi kokuları ile sıradışı bir olayı yaşamak üzere gül toplayan kadınlara eşlik etmek üzere rehberimizle birlikte gül bahçelerindeki yerimizi alıyor ve güllerimizi topluyoruz. Gül toplama etkiliğimizin ardından Eski usulde(imbik ile) Gül suyu çıkarılmasının aşamalarını izleyip Gülden elde edilen Gül suyunun ilk damlası düştüğünde etrafa yaydığı koku bizledi mestediyor. Eski usulde Gül suyu çıkarılmasının ardından Gül yağı Fabrikası na geçiyor ve fabrika Müdürü eşliğinde üretim aşamalarını izliyoruz, Fabrikada toplanan güllere yapılan işlemleri görüyoruz. Ardından ; Cittaslow ilçesi Eğirdir’e varıyoruz ve İlk olarak Eğirdir’in Terası konumundaki Akpınar Köyüne çıkıyoruz. ve Eğirdir Gölü manzarasını izliyoruz . Sonrasında konuklarımızla Eğirdir’in Doğal ve Tarihi Güzelliklerini keşfe çıkmak üzere ilk önce Kovada Gölü ve Milli Parkına varıyoruz. Kovada Gölü Milli Parkında yapacağımız yürüyüş boyunca ağaç ve bitkilerin Latince ve Türkçe isimlerini önlerine konulan tabelalardan okuyarak hem bilgileniyor hem de doğa içinde keyifli bir yürüyüş yapmanın tadına varıyoruz. (Yaklaşık 1 km lik yürüyüşümüzü her yaş grubundan kişiler rahatlıkla yapabilir.) Yürüyüşümüzün bitiş noktasında bulunan ve bölgede yaşayan yaban hayatını anlatan birde Tabiat Müzesi bulunuyor. Bu müzeyi de ziyaret ettikten sonra Kovada Milli Parkı ndan ayrılıyoruz. Gezimizin sonraki bölümünde Eğirdir Gölü, Yeşil Ada, Can Ada, Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camii, Eğirdir Kalesini geziyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

  • 2

    2.GÜN : Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü -Sagalassos Antik Kenti – Çanakkale Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından,otelimizden ayrılıyoruz. Tertemiz suları, bembeyaz kumsalları ile ünlü Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölüne geçiyoruz. Aynı zamanda 1.derece sit alanı olan Salda Gölü sizlere fotoğrafik öğeler sunuyor. Derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olup, 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda Gölü Burdur Yeşilova sınırları içerisinde yer almakta. Salda Gölü’nde yapılan araştırmalarda uzmanlar, göl suyunun ve Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde hastalıklara iyi geldiği söylenmekte. Salda Gölü'nde araştırmalar yapan İskoçya'nın Glasgow Üniversitesinden Prof.Dr. Mike Russel dünya üzerinde, Mars’ın yüzey özelliklerini taşıyan iki yerden biri olan Salda Gölü’nde olduğunu Gölde bulunan magnezyum yüklü beyaz kayaların Mars’ta da bulunduğunu anlatan bu durumun Mars’taki bölgenin de eskiden deniz ya da göl olabileceğini ve burada da güneş enerjisi ile kimyasal moleküllerin birleşmesiyle hayatın başlayabileceğini gösterdiğini iddia etmiştir. Salda Gölü'nde fotoğraf molası, serbest zaman ardından ; Bütün ihtişamıyla bizi büyüleyecek Sagalassos Antik Kentine geçiyoruz. Hiçbir Antik Kentte olmayan 2000 yıldır kesintisiz akan Antik çeşmesi ile 1600 rakkımlı dağın eteğinde kurulu görkemli Sagalassos Antik Kenti bizi karşılıyor. Ağlasun ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Ogorası ve Yamaç Evleri, 2000 yıldır akan Antik Çeşmesi ile Sagalassos tarih içinde bir yolculuk yapmamızı sağlıyor bizlere. Sagalasos Antik Kentinde yapacağımız tarihe yolculuğumuzun ardından fotoğraf çekimlerimizide tamamlayıp Çanakkal’ye dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Gece saatlerinde Çanakkale’ye dönüyoruz. Başka bir Hellespont Turizm turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehberimiz Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir