Müşteri Hizmetleri : +90 286 213 20 06 Whatsapp Hattı : 0541 213 20 16

KONYA LALE BAHÇELERİ TURU

20 - 21 NİSAN 2019 | 1 Gece Konaklamalı

Sevgide güneş gibi ol, Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, Tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, Her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol

Fiyata Dahil Hizmetler

Lüks Turizm Araçları ile Ulaşım Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti, 1 gece Yarım pansiyon Konya 4* standardı Oteller Konaklama 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe, 1 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe, Konya Lale Bahçeleri Gezisi Çatalhöyük Gezisi Sille Gezisi Konya Tarihi Yerler Gezisi Zorunlu Seyahat Sigortası, Otopark ve otoban ücretleri

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.


Program (2 gün)

  • 1

    1.GÜN : Bursa-Bozüyük-Eskişehir-Konya-Sille - Arkeoloji Müzesi -Tropikal Kelebekler Vadisi Gezimizin ilk günü 22:00 da Cumhuriyet Meydanı tarihi Topun Önü ,22:30 Lapseki Otogar 23:30 Biga Baştur Tesislerinden Hareket İle Yolculuğumuz Başlıyor. Bandırma – Bursa üzerinden Konya’ya hareket ediyoruz. Bozüyük Genç Ömür tesislerinde vereceğimiz mola ardından yolumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Konya’nın Meşhur kahvaltı mekanlarında Yöresel serpme kahvaltı alıyoruz(ekstra). Kahvaltının ardından ilk olarak Eski bir Rum kasabası Sille ile gezimize başlıyoruz. Tarihi köprü, kiliseler, taş mimari yapılar görüldükten sonra fotoğraf molası ardından ; Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya merkeze geçiyoruz. Konya gezimize Hz. Mevlana’nın Dergâhı ve Müze ziyaretimiz ile başlıyoruz. Burada rehberimizden gerekli bilgilendirmeleri alıyor Sultan Selim Camii ve Üçler kabristanını ziyaret ediyoruz. Ardından Şems-i Tebrizi Hz. Türbesi ziyareti ile devam ediyoruz. Sonraki ziyaret noktalarımız Alaaddin Keykubat Camii ve Sultan Türbeleri, Karatay Medresesi olacaktır. Ardından Öğle yemeği için, Konya’mızın yöresel lezzetlerini tadacağımız restoranımız’a geçiyoruz. Sizlere önerimiz Konya bamya çorbası, Konya Fırın Kebabı, saçarası, etli ekmek olacaktır. (ekstra) Yemek sonrasında, Konya Turumuzun devamında ise, Sahib-i Ata Camii ve Külliyesi ziyaretimiz, İnce Minare, Aziziye Camii, Sadrettin Konukevi Camii ve türbesi, Mevlana Dergâhının aşçısı Ateşbâzı Veli türbesi ziyareti yapıp Arkeoloji müzesi gezileri sonrasında ; Son durağımız Tropikal Kelebekler vadisi gezisi yapıyoruz. 15 türden fazla, binin üzerinde kelebek uçuş alanı olarak tasarlanan bu özel bahçe Avrupa’nın en büyük tropikal kelebek bahçesi unvanına sahip, ülkemizin de tek kelebek bahçesidir. 7 bin 600 metrekare büyüklüğündeki vadinin yaklaşık olarak bin 600 metrekaresi kelebek uçuş alanı. Bunun dışında bölgede 80 türden fazla binlerce bitki türü yer alıyor. Böcek müzesiyle de ülkemizdeki böcekler tanıtılıyor. Vadinin bulunduğu yer oldukça büyük bir alana sahip. İçerisinde müzeler ve gezi parkurları yer alıyor. Kelebeklerin uçuş alanı içerisinden geçtiğinizde kendinizi masal diyarında hissedebilirsiniz. Etraf oldukça yeşil ve tropikal bitkilerin de bulunduğunuz atmosfere kazandırdığı bir farklılık var. Kendinizi tropikal iklimin hat safhada yaşandığı Amazon ormanında hissedebilirsiniz. Sonrasında otelimize yerleşip akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeği ve Konaklama Konya 4* Otelimizde.

  • 2

    2.Gün : Konya Lale Bahçeleri -Çumra -Çatalhöyük -Konya -Meram Bağları -Çanakkale Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve bugünkü Konya turumuza ilk gezi noktamız Konya Lale bahçeleri ile başlıyoruz. Sizlerinde bildiği gibi Lale, adını bir devre vermiş, doğu kültür ve mitolojilerinde özgün bir yere sahip özel bir çiçektir. Orta Asya'dan Anadolu'ya, kilimlerimizden tablolarımıza, bahçelerimizden parklarımıza kadar hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. İşte bu özel bitki, 1996 Yılından itibaren Çumra için önemli bir gelir kaynağı olmuş; 300 dönüme yayılan üç ayrı tarlada kokulu ve kokusuz 35 ayrı renkte 10 milyon lale var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin park ve bahçelerini, otoyol kenarlarını süsleyen 12 milyon laleden 7 milyonu, yine Bursa’nın 1 milyon lalesinin soğanları Çumra’dan geliyor. Su kanalları ve yemyeşil tarlalar arasında ilerliyoruz. Turuncu, pembe, mor, kırmızı, sarı, beyaz, siyah şeritler halindeki laleler Konya Ovası’na inmiş bir gökkuşağı gibi. Göz alabildiğine uzanan, aralarına kazara karışan başka renkteki lalenin hemen yok edildiği tarlalarda bu güzelliklerin tadını çıkarıp bolca Fotoğraflıyoruz. Konya turumuzun devamında ise biraz ötede ki arkeolojik şaheser, Anadolu’daki en eski Cilalı Taş Devri yerleşim merkezi Çatalhöyük’e geçiyoruz. İnsanlığın gelişiminde önemli bir evre olan yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı ve avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden Çatalhöyük Neolitik Kenti, Güney Anadolu Platosu’nda yaklaşık 14ha.lık bir alan üzerinde yer almaktadır. İki höyükten oluşan Çatalhöyük Neolitik Kenti’de sosyal örgütlenmeyi ve yerleşik hayata geçişi simgeleyen duvar resimleri, rölyefler, heykeller ve diğer sanatsal öğeler yer almaktadır. Çatalhöyük Neolitik Kenti, kalıntıların boyutu, yaşayan toplumun yoğunluğu, güçlü sanatsal ve kültürel gelenekler ve zaman içindeki sürekliliğin benzersiz bileşimi ile olağanüstü evrensel değer taşımaktadır. (Çatalhöyük, arkeoloji dünyasının ilgisini ilk olarak, yerleşimdeki evlerin girişlerinin evlerin çatısından olduğu anlaşıldığında çekmişti. Bununla birlikte hiçbir evin yandan kapısı yoktu. Ayrıca evlerin hepsi birbirine bitişik yapılmıştı, evden eve geçişler hep çatıdan yapılıyordu. Çatıların geçiş ve girişler dışına birçok başka günlük aktivite için kullanıldığı da öğrenildi.) Çatalhöyük gezimizin ardından öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Tarihi Meram Bağları bölgesinde bulunan Tarihi Meram Köprüsü yanındaki çay bahçelerinde çayınızı yudumladıktan sonra panoramik seyir ve fotoğraf çekim için Akyokuş tepesine çıkıyoruz. Misafirlerimize alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz. Gece saatlerinde Çanakkale’de oluyoruz. Farklı Hellespont Turizm turlarımızda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir