Müşteri Hizmetleri : +90 286 213 20 06 Whatsapp Hattı : 0541 213 20 16

LİKYA MASALI TURU

13 - 14 Nisan 2019 | 1 Gece Konaklamalı

Ege’nin muhteşem güneşi eşliğinde yapacağınız dört tekne turu ile Ege’nin muhteşem koylarında turkuaza boyanacak, dünyaca ünlü kumsalları Ölüdeniz, İztuzu, Kleoparta’nın altın kumsallarında kendinizi cennette hissedeceksiniz.

Fiyata Dahil Hizmetler

-Lüks Araçlarla Ulaşım -Profesyonel Rehberlik Hizmeti -Araç içi Yiyecek ve İçecek Hizmeti -1 Gece 3* ya da 4* otelde konaklama -1 Sabah Kahvaltısı -1 Akşam Yemeği Otelde -Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

-Tüm Kişisel Harcamalar - Tekne Turları - Giriş Ücretleri - Otel Ekstraları


Program (3 gün)

  • 1

    1. GÜN :Çanakkale-İzmir-Fethiye Gezimizin ilk günü 22:00 da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Toun önünden hareket ile Yolculuğumuz Başlıyor.

  • 2

    2. GÜN : GÖKOVA TEKNE TURU – AZMAK KANAL TURU, Akyaka, Sedir Adası, Kleopatra Plajı, Aşıklar Yolu, Fethiye Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ile devam ediliyor. Ekbir Dinlenme Tesislerinde İhtiyac Molasından sonra İzmir -Aydın -Muğla güzergahı üzerinden Akyaka’ya ulaşıyoruz.. Akyaka iskelesinden bineceğimiz teknemizle muhteşem koylara ve denize sahip, uğruna mitolojik hikayeler yazılıp savaşların yapıldığı Gökova’da, tekne turumuza başlıyoruz. Gün boyu uğrayacağımız koylar arasında Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, İnce Kum, Lacivert Koy, Sedir Adası olacak. Marcus Antonius’un Kleopatra için Mısır’dan gemiler ile kum getirerek yaptırdığı Kleopatra Plajı’nda verilen mola sonrası teknemize binerek Akyaka’ya geri dönüyoruz. Kanal teknelerine binerek Azmak Çayı tekne turuna başlıyoruz. Sit alanı olarak tescillenmiş, birbirinden farklı göçmen kuşlara, su samurlarına ev sahipliği yapan, buz gibi sularında balıkların üreme olanağı bulduğu bu muhteşem çayda yapacağımız keyifli tekne turu sonrası otobüsümüze binerek Aşıklar Yolu’na gidiyoruz. Okaliptüs ağaçlarının gölgesinde, gün batımında yapacağımız güzel bir yürüyüş sonrasında otobüsümüze binerek, zevkli geçen günümüzün son durağı Fethiye olacak. Akşam yemeği ve konaklama ise otelimizde Kahvaltı: Akyaka’da ekstra olarak alınıyor. Öğle Yemeği: Tur Fiyatına Dahil Teknede Set Menü Olarak Sunuluyor. Konaklama: Seçilen otelde sunuluyor. Akşam Yemeği:Tur ücretine dahil ve otel açık büfe ya da set menü olarak sunuluyor. Mola Tesisleri:Ekbir Dinlenme Tesisleri, Selçuk İpekyol Restoran Dinlenme Tesisleri Rota: Çanakkale – Selçuk (383 km) –Fethiye (284 km)

  • 3

    3. GÜN : DALYAN TEKNE TURU, İztuzu Plajı, Caretta Carettalar, Saklıkent Kanyonu, Tlos Antik Kenti (Panoramik), Yakapark,Çanakkale Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Dalyan’a hareket ediyoruz. Daha düne kadar düğünlerin konvoy halinde giden tekneler üzerinde yapıldığı, malların pazarlara tekne ile götürülüp getirildiği doğal bir labirent olan lagünün kenarında bulunan restoranımıza yerleşiyoruz. Yemek esnasında tam karşınızda olan Dalyan - Kaunos Tapınak Tipi Kral ve Yönetici Mezarları ve lagün manzarası size unutulmaz anlar yaşatacak. Yemekten sonra teknemiz ile bu mezarların altına kadar yanaşarak fotoğraf molası vereceğiz. "İmamın kayığı" deyimini duymuşsunuzdur. Dalyan'da gerçekten imamın kayığı var. Çünkü bölge mezarlığı karşı kıyıda. Kral mezarlarının alt tarafında bulunuyor. Kanal boyu yapacağımız büyüleyici gezi cennet köşesi olan İztuzu Plajı’na doğru devam ederken yolda mavi yengeç teknesine küçük bir mola veriyoruz. Eğer şansımız varsa caretta caretta kaplumbağalarını da görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz deltada ve Köyceğiz Gölü’nde bol miktarda bulunan ve kaplumbağaların da en sevdiği besinlerden biri olan mavi yengeçlerin tadına bakabilirler. Ardından koruma altındaki türlerden olan caretta caretta kaplumbağalarının Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine gelerek yumurtalarını bıraktıkları, altın renkli kumlarıyla ünlü İztuzu Plajı’na varıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz 5 km’lik plajdan yararlanabilir, dileyenler de kanal ağzında yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Vereceğimiz kısa bir mola ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan’a ulaşıyoruz. Buradan hareketle ülkemizin en ünlü kanyonlarından biri olan Saklıkent Kanyonu’nu görmek için aracımızla hareket ediyoruz. Kanyondaki keyifli yürüyüşümüz sonrasında ayrılarak Tlos (Talawa) Antik Kenti (panoramik) içinden geçerek bölgenin en güzel doğal alanlarından biri olan Yakapark’a ulaşıyoruz. 14 derecelik su kaynağı ve muhteşem doğasıyla, akşam yemeğimizi de alacağımız Yakapark’ta verilen yeterli serbest zaman ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz. Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunuluyor. Öğle Yemeği: Rehber Yönlendirme Yapıyor. Konaklama: Bu Gece Otel Koanaklaması Bulunmamaktadır. Akşam Yemeği:Yakapark’da ekstra olarak sunuluyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir