Müşteri Hizmetleri : +90 286 213 20 06 Whatsapp Hattı : 0541 213 20 16

ORTA AVRUPA TURU | 29 HAZİRAN 2018

29 HAZİRAN 2018 | 6 GECE 7 GÜN

Büyüleyici güzellikleri ile Rüya gibi şehirlerde Rüya gibi bir hafta sizleri bekliyor..

Fiyata Dahil Hizmetler

| B2 Belgeli Lüks Turizm Araçları ile Ulaşım | Profesyonel Rehberlik Hizmeti | 6 Gece 3* 4* 5* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama | Seyahat Sağlık Sigortası | Araç içi İkramlar

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

| Tüm Kişisel Harcamalar | Vize Ücretleri | Yurt Dışı Çıkış Harcı | Müze ve Ören Yeri Giriş


Program (7 gün)

 • 1

  Gezimize 17:00’da Cumhuriyet Meydanı Topun Önünden başlıyor, Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından ulaştığımız sınırda, gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Belgrad’a yola çıkıyoruz. Geceye önce Bulgaristan ardından Sırbistan topraklarında konforlu otobüslerimizle devam ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molamızdan sonra sabah saatlerinde Belgrad'a varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Eski Yugoslavya ve şu anda Sırbistan'ın başkenti olan Belgrad’ta Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, , Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Konaklama: BELGRAD Mesafeler: Çanakkale – Belgrad ( 945 km ) Toplam Mesafe: 945 km Para Birimi: Belgrad ( 1 Euro = ortalama 120 Sırp Dinarı )

 • 2

  Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Budapeşte’ye varıyoruz. Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephan Bazilikası ve Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi , Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü göreceğimiz yerler arasında. Serbest zamanın ardından Otelimize geçiyoruz. . Konaklama: BUDAPEŞTE Mesafeler: Belgrad – Budapeşte ( 379 km ) Toplam Mesafe: 379 km Para Birimi: Budapeşte Macar Forinti ( 1 Euro = ortalama 310 Macar Forinti )

 • 3

  Otelimizdeki sabah kahvaltımız ardından Prag’a yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerindeki Bratislava şehrini panoramik olarak gördükten sonra Prag’a varıyoruz. Şehir turumuzda; Eski Belediye Binası ve Astronomik Saat Kulesi, Rudolfinum, Paris Caddesi, Clementinum Manastırı, IV. Karl Köprüsü, Prag Kalesi, Franz Kafka’nın Evi, Wenceslas Meydanı, Tyn Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuz ardından kalacağımız otelimize geçiyoruz Konaklama: PRAG Mesafeler: Budapeşte – Prag ( 520 km ) Toplam Mesafe: 520 km Para Birimi: Prag Çek Kronu ( 1 Euro = ortalama 25 Çek Kronu )

 • 4

  Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Viyana’ya hareket ediyoruz ( Sabah erken saatlerde ). Yaklaşık dört saatlik yolculuğumuzun ardından Viyana’ya varıyoruz. Şehir gezimizde Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi, ve Schönbrunn Sarayı Bahçesi görülecek yerler arasında. Şehir merkezindeki turumuzun ardından Gezi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama: VİYANA Mesafeler: Prag – Viyana ( 290 km ) Toplam Mesafe:290 km Para Birimi: EURO

 • 5

  Otelimizdeki sabah kahvaltımız ardından ilk durağımız Esztergom olacaktır. Esztergom'a varışın ardından yaklaşık 100 yıl Osmanlı egemenliğinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Esztergom Bazilikası'nı görüyoruz. Ardından Visegrad'ı panoramik olarak görerek Budapeşte’deki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama: BUDAPEŞTE Mesafeler: Viyana – Budapeşte ( 244 km ) Toplam Mesafe: 244 km Para Birimi: Budapeşte Macar Forinti ( 1 Euro = ortalama 310 Macar Forinti )

 • 6

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız ardından gümrük işlemleri baz alınarak erken saatlerde yola çıkılacaktır. Yolculuğun ardından Üsküp'e varış. Konaklama: ÜSKÜP Mesafeler: Budapeşte – Üsküp ( 810 km ) Toplam Mesafe: 810 km Para Birimi: Üsküp Makedon Denarı ( 1 Euro = ortalama 61 Makedon Denarı )

 • 7

  Sabah kahvaltımızın ardından turumuza tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş olan taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk çarşısı ve Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Philip heykeli, Evi görülecek yerler arasındadır. Gezimiz ardından Selanik’e yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, ATATÜRK'ün evini ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitrios Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz serbest zaman ardından Kavala’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Akşam Yemeği için serbest zaman veriyor ve devamında Kavala Kurabiyesi alışverişi için Mağazaya geçiyoruz, ardından Çanakkale dönüş yolculuğumuz başlıyor. Mesafeler:Üsküp – Selanik ( 245 km ), Selanik – Kavala ( 150 km ), Kavala – Çanakkale ( 403 km ) Toplam Mesafe: 798 km Para Birimi: EURO

Bunlar da İlginizi Çekebilir